Šv. Mišių laikas nuo lapkričio iki balandžio mėn.

(jei užsakyta)

Antradieniais nuo 9.30 iki 11 val.
Trečiadieniais - Penktadieniais nuo 9.30 iki 12.00 val.
Šeštadieniais ir sekmadieniais geriausia kreiptis prieš ar po Šv. Mišių.
(Esate laukiami ir kitu metu, jei esu namuose. Taip pat galima susitarti telefonu)

Atlaidai 2017 m

Atlaidai 2017 m.

lapkričio 2 d., 12.15 val.

Jaunavedžiams svarbi informacija dėl Katalikiškos Santuokos priėmimo sąlygų.

Sužadėtiniai norėdami švęsti Santuokos sakramentą Griškabūdžio "Kristaus Atsimainymo" ar Barzdų "Kristaus Karaliaus" bažnyčiose kviečiami atvykti pas šių parapijų kleboną likus ne mažiau kaip trims mėnesiams iki numatytos santuokos datos. Paprastai Santuokos sakramentas švenčiamas sužadėtinės ar sužadėtinio parapijoje. Ne savose parapijose priimti Santuokos sakramentą galima tik su rimta priežastimi.

Kam reikalingi tie trys mėnesiai iki numatyos Santuokos datos?

Yra keletas svarbių priežasčių. Daugelis sužadėtinių į Santuokos sakramentą nežiūri labai rimtai, nebent į tas šventės dalis, kurios vyks ne bažnyčioje: foto sesija, limuzinas, gausus vaišių ir gėrimų stalas, sodyba ar vila, kur vyks šventė. Apeigoms ir aktyviam dalyvavimui jose, bažnyčios erdvės parengimui Santuokai praktiškai neskiriamas joks dėmesys. Dažniausias sužadėtinių klausimas būna: "Kiek laiko viskas truks?". Liūdna, bet tai yra dažna patirtis.

Taip pat yra reikalingi tam tikri dokumentai, kuriuos gauti kiekvienai sužadėtinių porai prireikia skirtingų laiko kaštų.

Tad ko reikia, kad galėtų būti palaiminta Santuoka Katalikų Bažnyčioje:

1. Abu sužadėtiniai turi būti krikštyti ir priėmę Pirmosios Komunijos ir Išpažinties sakramentus. Jei vienas iš sužadėtinių nekrikštytas ir nesiruošia tokiu būti, reikalingi spec. vyskupo leidimai tokiai santuokai, o tai taip pat užima laiko tuos leidimus gauti. Jei vienas iš sužadėtinių nėra priėmęs Pirmosios išpažinties ir Komunijos, reikia padėti šiems sakramentams pasirengti, o tai taip pat užima laiko.

2. Jei Santuokos vieta nėra parapija, kurioje buvote pakrikštyti, iš Krikšto parapijos reikia Krikšto pažymos, kurioje būtų pažymėta, kad esate laisvo stovio - nevedęs ar netekėjusi.

3. Jeigu nei sužadėtinis, nei sužadėtinė negyvena parapijos teritorijoje, kurioje švęs savo Santuoką, jiems reikalinga gauti leidimą tuoktis už parapijos ribų iš tos parapijos, kurioje gyvena.

4.Reikia lankyti ir išklausyti Šeimos centro organizuojamus "Sužadėtinių kursus"ir gauti kursų išklausymo patvirtinantį dokumentą. Artimiausias Šeimos centras Nuo Griškabūdžio ir Barzdų yra Šakiuose. Atsakingas asmuo - Vaidas Balčiūnas: el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.  tel nr. 8-613-87513

Galima priimti santuoką tik bažnyčioje. Susituokus, tos bažnyčios klebonas pats informuoja civilinės metrikacijos įstaigą raštu apie priimtą asmenų Santuoką bažnyčioje. Tuomet civilinė metrikacija užregistruoja bažnyčioje priimtą Santuoką ir pasikviečia jaunavedžius - susituokusius susitvarkyti pasus ir dokumentus.